1. Dziś zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. O godzinie 15,4o Nieszpory, a o 16.oo Msza święta.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy: we wtorek wspominać - św. Szarbera, prezbitera – popularnego świętego Libańskiego; we środę - świętą Martę, siostrę Łazarza i Marii; w piątek - św. Ignacego z Loyoli (1491-1556), prezbitera, założyciela zakonu jezuitów, wybitnego teologa, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański; w sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła, gorliwego spowiednika, misjonarza i kaznodzieję, jednego z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciela zgromadzenie ojców redemptorystów.

3. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, w naszej parafii Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 12.oo. Mszy będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. Kanonik mgr Wiesław Nowak, emerytowany proboszcz parafii w Rzeszotarach. Zapraszam do ubogacenia Uroczystości Odpustowej: chór naszej parafii, orkiestrę, OSP z Wrząsowic i Zbydniowic; panie i panów do niesienia feretronów i obrazów; panów do niesienia baldachimu; panie do niesienia światła; dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia; a także scholę, lektorów i ministrantów. Porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę: o 8.oo, 10.oo, 12.oo i 16.oo. Zmianka różańcowa ze względu na odpust będzie w przyszłą niedzielę.
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej czuwanie pierwszosobotnie do godz. 21.oo W ramach czuwania modlitwa za rodziny i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka, modli-twy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa za wstawiennic-twem św. Jana Pawła II, o 21.oo Apel Jasnogórski. Zapraszam. 

4. Msza św. w tygodniu o godz.18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie - od poniedziałku do soboty - od godz. 17.oo.
w poniedziałek i wtorek różaniec o godz.17.3o
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.4o
w czwartek nowenna do Przemienienia Pańskiego o godz.17.4o
w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.17.4o
w sobotę modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o godz. 17.4o
Odwiedziny chorych od godz.8.3o

5. Okazja do spowiedzi świętej codziennie po południu od 17.oo do 17.4o - do nabożeństwa.

6. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy wieczornej, dodatkowo w sobotę od 8.oo do 9.oo.

7. Bóg zapłać za ofiary indywidualne, złożone na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Dzisiaj po mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek, na zakup środków transportu dla misjonarzy. W duchu wdzięczności za szczęśliwie przejechane kilometry weźmy udział w Akcji św. Krzysztof organizowanej przez MIWA Polska.

8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece patronów

9. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do Domu Ojca Bronisław Szymski z Wrząsowic (79 lat). Pogrzeb będzie jutro o godz. 15.oo. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…….

10. Dyrektor domu księży chorych poszukuje chętnych do pracy w domu Księży chorych i do opieki nad chorymi księżmi. Kontakt w sprawie pracy – bezpośrednio z ks. dyrektorem lub poprzez mnie można zdobyć kontakt z ks. dyrektorem.

Intencje Mszalne - od 26.07 do 2.08.2020

17 Niedziela Zwykła – 26.07.2020
8.oo - ++ Annę, Helenę i Edwarda Sosin ()
10.oo - + Annę Wrona ()
12.oo - ++ Annę Luzar w 63 rocznicę ++ oraz Jana Luzara w 33 rocznicę ++ ()
16.oo - ++ Annę i Ludwika Orzechowskich ()

Poniedziałek – 27.07
18.oo - ++ Edwarda, Bogdana i Krzysztofa Szumiec ()

Wtorek – 28.07
18.oo - ++ Bronisława Pabiana oraz Annę i Piotra Kubas ()

Środa – 29.07
18.oo - ++ Zygmunta Mietła oraz Paulinę i Marcina jego rodziców ()

Czwartek – 30.07
18.oo - w intencji parafian i ofiarodawców ()

Piątek – 31.07
18.oo - ++ z rodziny Markowskich ()

Sobota – 1.08
18.oo - dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Jana i Stefani Drab w 55 rocznicę małżeństwa
18.oo - ++ Fryderyka Bobek i jego rodziców ()

18. Niedziela Zwykła – Odpust - 2.08.2020
8.oo - ++ z rodziny Wałach ()
8.oo - ++ wypominanych
10.oo - ++ Stanisławę Frasik w 10 rocznicę ++ i Edwarda jej męża ()
10.oo - + Jana Ożóg w rocznicę ++
12.oo - w intencji wszystkich parafian i ofiarodawców ()
16.oo - w pewnej intencji ()