Ogłoszenia

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich. 
Nieszpory w dniu dzisiejszym o godz. 15.4o, a o 16.oo Msza święta i dodatkowa Msza św. o godz.18.oo dla dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii świętej.

W najbliższą sobotę będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża św. Organizatorzy akcji Różaniec do granic organizują w tym dniu akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godzinie 18.oo. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

W poniedziałek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Msze święte o godz. 8.oo, 10.oo i 18.oo. 

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kwiatów i ziół.